Video z lyžařského kurzu

09.03.2016 12:14

Video z lyžařského kurzu můžete zhlédnout zde: video z LVK

Pondělí - ráno jsme se před školou sešli v plném počtu, cesta proběhla bez problémů a v 9 hodin jsme již byli na místě. Poté, co jsme se ubytovali, jsme pro žáky připravili seznamovací aktivity, protože společně s námi je zde dalších 9 žáků ze ZŠ Kaplického v Liberci. Po vzájemném seznámení nás čekal oběd, a přestože počasí nebylo kdovíjaké, po obědě následovalo samotné zahájení výcviku. Deštivý víkend udělal bohužel své a sněhu v okolí naší chaty příliš nebylo. Na program prvního dne to však stačilo. Vyrazili jsme na cvičnou louku za chatou, kde proběhla základní průprava bezpečného pohybu na sjezdovce a rozřazení do skupin. Začátečníci se učili jak se správně pohybovat, aby je lyže poslouchaly, snowboardisté trénovali rovnováhu. Obojí budeme zítra potřebovat, protože se chystáme na vetší sjezdovku, kde by měly být i lepší sněhové podmínky.

Nálada je dobrá, stejně tak jako počasí by se snad mělo umoudřit, a tak jsme první den prozatím všichni spokojeni.

Mgr. Martin Zicháček

FOTOGALERIE

Úterý - dnes bylo celý den zataženo, ale nám to příliš nevadilo, protože nás čekala výzva a to přechod na „velkou sjezdovku“ U Čápa. Začátečnické družstvo nejdříve trénovalo na dětském vleku, ale odpoledne jsme již všichni společně jezdili "na kotvě". Všichni se nakonec nějakým způsobem naučili použít vlek k tomu, aby se dostali nahoru, a protože dolů to šlo také každému, tak můžeme považovat hlavní úkol dnešního dne za splněný. Jezdíme U Čápa! Skoro se dá říct, že svahu vládneme, ale jelikož jsme skromní, tak ještě nepředbíhejme. Jsme pozitivní, stejně tak jako počasí má být stále lepší, a tak panuje přes naše unavená těla dobrá nálada. Nesmíme zapomenout zmínit, že se o nás na chatě znamenitě starají, dnes jsme například dostali jako překvapení zmrzlinový dezert. Večer pro nás připravil pan domácí překvapení, ale zatím nevíme, co to bude.

 

Středa - na začátek Vám prozradím, jaké pro nás včera připravili večerní překvapení. Přišel nás navštívit kouzelník. Dost jsme se nasmáli, jelikož si pan kouzelník vybíral své asistentky z publika, což u některých způsobovalo značné záchvaty smíchu, který byl skutečně nakažlivý.

Dnes jsme celý den jezdili a všichni dělají pokroky. Snowboardisté již umí zatáčet na obě strany a na vleku si také poradí. Taktéž všichni lyžaři jsou schopni samostatné jízdy. První družstvo, které první den sotva stálo na lyžích, dnes zkoušelo smýkaný oblouk. Druhé lyžařské družstvo si mohlo dokonce dovolit takové triky jako je jízda na jedné lyži. Nezbývá než konstatovat, že s plnou platností vládneme svahu. Večer nás čeká přednáška Horské služby a zítra vyrážíme opět na svah. Dobrá předpověď se vyplňuje, průběžně se střídá sněžení a sluníčko.

Čtvrtek – dopoledne svítilo sluníčko a natáčeli jsme naše umění na video. Video sestřih zpracují žáci 7. třídy, a tak se budete mít na co těšit. Podmínky dnes byly opět slušné, teplota lehce pod nulou a většinu dne bylo polojasno. Výcvik v družstvech střídáme s volnými jízdami a všichni si to patřičně užíváme. Dnes jsme změnili režim dne a dopolední lyžování jsme si prodloužili až do 14 hod. Po pozdním obědě jsme potom odpočívali, protože nás čekalo od 18:30 večerní lyžování. To jsme si vychutnali plnými doušky a za dnešní den se cítíme skutečně vyježdění. (V pátek bychom měli odjíždět v 15:30 s příjezdem do Jestřebí v 17:30.)