Lyžařský výcviku v Kořenově

06.03.2017 20:57

Pondělí - přijíždíme do Kořenova, kde místy sněží. Počasí je spíše aprílové, na chvilku vyjde sluníčko, na chvilku zase sneží. Po obědě jdeme trénovat na cvičný vlek za chatou a celé odpoledne lyžujeme a jezdíme na snowboardu - nebo se to alespoň učíme:) Večer proběhly seznamovací aktivity, protože jsme tu společně ze ZŠ Kaplického z Liberce. Po prvním dnu jsme poctivě unaveni, a tak jdeme brzo spát. Zítra nás totiž čeká ježdění na velké sjezdovce U Čápa. Máme se tu dobře a vzpomínáme na Vás.

Úterý - dopoledne i odpoledne jsme lyžovali U Čápa. Počasí bylo všelijaké - chvílemi mlha, tu byla zase pryč, pak nachvilku zasněžilo, sluníčko se chvílemi zkoušelo prodrat mezi mraky, ale spíše se mu to dnes nedařilo. Jezdili jsme prakticky celý den, na jedné kotvě, na druhé kotvě, skrze sjezdovou dráhu, tunelem. Zkrátka všude, kde se dalo, pomalu i rychle, s pády i bez pádů, zkušeně i s chybami. Každý dle svých možností, všichni však zcela jistě na plno.

Středa - dopoledne bylo mrazivější než předešlé dny, takže ráno byla sjezdovka trochu namrzlá. Sluníčko se opět neukázalo, bylo pod mrakem, nepršelo, nesněžilo. My však umíme jezdit na každém povrchu, a tak jsme dnes opět jezdili "o sto šest". Oblíbený byl dnes opět sjezdový park plný nejrůznejších "hupů" a točených zatáček, lyžaři jezdili popředu, pozadu, dokonce i na jedné noze. Snowboarďáci dnes zkoušeli ježdění "na switch", což znamená jízda s druhou přední nohou než jezdí člověk normálně. Snowboardový tým zkoušel i tzv. hodiny - otáčení snowboardu během jízdy jedním nebo druhým směrem o 360°.  Dnes večer nás čeká přednáška od horské služby.

Čtvrtek - dopoledne byla mlha jak mléko, a tak jsme dbali zvýšené bezpečnosti, abychom se na sjezdovce neztratili. Nicméně jsme během dopoledne společně zvládli odjezdit slalom na čas a nutno říci, že někteří to zvládli doslova závodnickým způsobem. Odpolede již mlha ustoupila a my v obou týmech pokračovali v nácviku nejrůznějších dovedností. Večer nás čeká návštěva kouzelníka a jeho představení a následovat bude večerní lyžování u chaty. Skutečně se tu nenudíme, takže se v pátek vrátíme domů plní zážitků, zkušeností a většina z nás s bolavým tělem.

FOTOGALERIE