Blíží se třetí měsíc školy

26.10.2018 15:18

Vážení rodiče,

Vaši prvňáčci již absolvovali téměř dva měsíce školy. Naučili se mnoho nových věcí - umíme 6 písmenek a ve středu nás čeká další, v matematice počítáme do 6. Učíme se stále správně sedět a správně držet tužku. Také musíme trénovat správné zobrazení písmen a čísel. Ve škole to trénujeme 4 hodiny denně, ale někdo musí ještě trénovat doma.

Baví nás tělesná výchova, kde si hrajeme různé sportovní hry, umíme kotoul vpřed, nebojíme se vyskočit na švédskou bednu a na žebřinách vylezeme téměř až do stropu. Zrovna dnes jsme měli v rámci halloweenského dne strašidelný tělocvik, kdy jsme plnili různé disciplíny na strašidelných stanovištích u netopýra Franty, u obludy atd.....Dokonce jsme stihli i strašidelnou diskotéku.

Strašidelná hodina nebyla jen hodina tělesné výchovy, ale čarovali jsme i o hodině českého jazyka. Děti tentokrát nepracovaly do Živé abecedy jako obvykle, ale měly speciální strašidelné pracovní listy schované v dýni. Pracovaly ve dvojicích. Práce jim šla hezky od ruky a díky našim 6 naučeným písmenkům už zvládly přečíst i čarovné zaklínadlo. Zkuste si ho o víkendu přečíst s nimi. Určitě Vám rádi povypráví o dalších aktivitách, které ve škole máme.

O pracovních činnostech a výtvarné výchově si trénujeme ručičky. Ono takové stříhání není pro prvňáčka ještě žádná legrace. Chce to spoustu trpělivosti, kterou ještě úplně všichni nemáme. Také hezky a pečlivě vybarvit obrázek je někdy dřina. Ale tvoříme rádi a často. Naši školu proto už zdobilo poměrně dost obrázků - deštníky, šípky, Červená karkulka, žirafy, netopýři, dýně. Dokonce jsme některé obrázky posílali na výzdobu do knihovny v Jestřebí. Zkuste se jít podívat :-) Všechny obrázky a výrobky si děti odnesou na konci školního roku domů. 

V měsíci říjnu jsme dvakrát navšítivili divadelní představení. To první bylo v opravdovém divadle a moc se líbilo. Všichni se chovali vzorně podle pravidel a to nejen těch školních, ale i společenských. Druhé divadelní představení se odehrávalo v tělocvičně v Jestřebí a odehrávalo se anglicky. Navštívil nás břichomluvec z pořadu Československo má talent a učil nás velmi legrační formou angličtinu.

V měsíci říjnu jsme zavedli tzv. PAMATOVÁČEK, do kterého každý den dáme razítko - buď Pamatováčka nebo Zapomínálka. Na konci měsíce dojde k vyhodnocení a každý, kdo se vzorně připravuje na vyučování, získá drobnou odměnu. Odměny používáme každý den a stále čerpáme z kornoutů, které děti donesly první den do školy. 

Také jsme oslavili 100 let republiky, na vlastní oči jsme viděli zpěváka Sebastiana a ještě si vyšlápneme v noci pod Spící pannu. V měsíci listopadu nás navštíví lesní pedagog a přinese nám kousek přírody do školy.

Stále sbíráme žaludy, kaštany, starý papír, víčka od pet lahví, staré baterie a elektrospotřebiče.

Ve středu přijde náš nový spolužák. Už nás bude ve třídě 18.

Toť asi vše :-) Přeji krásný víkend a dětem krásné podzimní prázdniny.