BURZA ŠKOL V ČESKÉ LÍPĚ

12.12.2016 21:19

Ve čtvrtek 3. listopadu se deváťáci opět, a jako vždy s kamarády se Základní školy v Dubé, podívali do České Lípy. Nejprve prozkoumali, alespoň zběžně, českolipskou EUROŠKOLU, kde se seznámili s úplně novým studijním oborem zaměřeným na reklamu a management v oblasti public relations. Velmi lákavý obor, ale rozhodně ne jednoduchý. Poté následovala nesmírně atraktivní návštěva střelnice, kde mohl s použitím airsoftové zbraně každý žák sestřelit divočáka, nekrytě ležící figuru nebo nekrytě stojící figuru. Jak jsme zjistili, šlo o součást studijního programu bezpečnostní management. Také jsme, v rámci oboru hotelový management, loupali brambory, zdobili dort či chystali slavnostní tabuli. A nesmím zapomenout na přípravu míchaných nápojů. Zkrátka a dobře, byla to návštěva zajímavá a možná inspirativní.
   Neméně inspirativní však byla i následná návštěva Burzy škol. Prakticky každý z devítky má již vybráno "to svoje", ale co kdyby se objevilo něco lákavějšího, zajímavějšího, atraktivnějšího... Prošli jsme všechny stánky a vážili nabídky jednotlivých středních škol, dokonce jsme absolvovali nesmírně zajímavou exkurzi ve školních dílnách, které svým vybavením a rozlehlostí evokují představu malé továrny.
   Plni veskrze pozitivních dojmů jsme se vrátili zpět a věnovali se běžným povinnostem a úkolům. Byť s myšlenkami na budoucnost...

PaedDr. Lubomír Kašpar