Burza škol a návštěva Euroškoly

06.11.2015 07:06

Burza škol a návštěva Euroškoly

Byl to krásný den. Byli jsme totiž na burze, ne že bychom obchodovali s cennými papíry, případně sháněli sponzory pro naši školu. To rozhodně ne.

   Šlo o Burzu škol, která se již tradičně konala v České Lípě a na níž se prezentovaly všemožné školy a jiné vzdělávací ústavy. Např. lycea, což, jak jsme rychle pochopili , je také střední škola, ale se vznešenějším názvem.

   Pro nás bylo podstatné, že na rozdíl od libereckého veletrhu EDUCA šlo o školy, které zpravidla fungují v našem okolí. Třeba právě v České Lípě. Nebo v Mimoni, Mělníku či Novém Boru.

   Zastoupeny byly i školy vzdálenější, ale většinou také exotičtější. Můžeme jako příklad uvést Střední a vyšší policejní školu v Praze. Ovšem takové školy zase běžně poskytují internátní ubytování s komplexním zaopatřením.

   A tak jsme procházeli mezi nabídkami všemožného vzdělání, tu se na něco zeptali, podívali se na ukázku bojových sportů, ochutnali vynikající palačinky nebo se nechali nalíčit od skoro již hotových studentek oboru kadeřnice a vizážistka. Každý zkoumal to, co jej zaujalo.

   V čase, kdy kluci obdivovali a znalecky porovnávali traktory značky Zetor a Fergusson, Maruška z devítky se kamsi vytratila a po návratu byla skutečně „beauty“. Prošla totiž kosmetickým salonem.

   Prostě každý si našel své.

   Tím však naše putování nekončilo. Byli jsme pozváni do českolipské Euroškoly. A tam to bylo rovněž fajn.

   Nejenže se nám všichni plně věnovali, ale zkoušeli jsme mixovat nápoje, samozřejmě nealko, zdobili jsme, a také snědli,  dort, loupali brambory, osahali si funkční atrapu opravdové „devítky“ pistole  a dozvěděli se spoustu zajímavostí o tom, jak to v této konkrétní škole chodí a funguje. Je to príma škola... Jenže to školné...

   Bohužel autobus byl sjednán na určitou hodinu a proto jsme, možná v nejlepším, museli odjet.

   Na rozdíl od našich spolucestujících kamarádů  ze Základní školy v Dubé, jsme se chovali velmi slušně. Prostě jako nastávající studenti.

L.K.

Fotografie ZDE: