Další zprávičky z naší třídičky :-)

14.04.2018 21:34

Co je nového? Pět žáků naší třídy se zúčastnilo matematické olympiády - MATEMATICKÝ KLOKAN - kategorie CVRČEK. Moc gratulujeme všem pěti zúčastněným, protože bojovali velmi statečně. Pepa Svatuška se umístil na 5. místě, Kuba Šmejkal na 4. místě, Vojta Červenka na 3. místě, Majda Marková na 2. místě a Kuba Jetel na místě 1. Kuba Jetel se také jako jediný z naší třídy umístil v celkovém hodnocení účastníků z českolipských škol a to na 7. místě. 

Dlouho jsme připravovali slavnostní otevření nové školní knihovny. Rozhodli jsme se, že v knihovně vystavíme naše dílo, které jsme společnými silami vyrobili. Moc se nám totiž líbila knížka o loupežnické dcerce Ronje a tak jsme něco málo z knihy zvárnili. Někdo maloval jejich koně Lumpa a Divocha, jiní malovali Medvědí jeskyni, ztvárnili jsme i loupežnický hrad a Pepa nám dokonce přinesl keramické mističky. Nesměli jsme zapomenout na divé Větrnice, které Ronje a Birkovi připravovaly nemilá dobrodružství. 

Pět žáků naší třídy připravio malé vystoupení u příležitosti otevření školní knihovny. Majda, Daník, Kuba J., Emmča a Natálka nacvičili básničku Kuřátko a obilí, kterou zná asi úplně každý ze svého dětství. 

A opět jsme sbírali motivační kartičky. Tentokrát se devět z nás vydalo na pizzu do České Lípy. Jeli jsme vlakem, objednali si moc dobrou pizzu a zase hurá zpátky vlakem do Jestřebí. Počasí nám přálo. Teď sbíráme kartičky na návštěvu kina. 

Učili jsme se také správně třídit odpad a poznávat, z čeho jsou vyrobeny věci okolo nás. Blíží se den Země, kdy chceme vyrazit do přírody v okolí školy a zahrát si spoustu her, které ve třídě hrát nejde. 

Ještě nás čeká beseda s policií o tom, jak se bezpečně chovat na silnici a máme před sebou poslední dvě lekce plavání.

Venku se udělalo krásně a je pro nás velmi těžké sedět v lavicích a soustředit se na vyučování. Snažíme se si vyučování co nejvíce zpříjemnit. Třeba hodinou prvouky trochu jinak - pracovali jsme ve skupinách s literaturou o zvířatech a učili se o základních projevech života živočichů. Naše díla nám teď zdobí chodbu školy.

FOTOGALERIE VÝLET NA PIZZU

FOTOGALERIE DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ A OTEVŘENÍ ŠKOLNÍ KNIHOVNY

FOTOGALERIE PRVOUKA TROCHU JINAK