Jaro ťuká na dveře - březen

14.04.2016 15:25

Březen  v  MŠ

Začal nejkrásnější jarní měsíc, ovšem sluníčko s námi stále ještě nekamarádí. Čekala nás spousta práce, proto jsme se ihned začátkem měsíce pustili do výroby kytiček pro maminky k svátku žen.

Společně s krátkou básničkou jistě děti potěšily svoje maminky i babičky.

            Již několik let navštěvujeme v České Lípě v kině Crystal divadelní představení nymburské společnosti SECY MUSICall. Ve středu 16. 3. byl dětmi velmi oblíbený pořad „Krejčík Honza“ tentokrát s názvem: „Kdo si hraje – nezlobí 2“. Shlédli jsme úžasné představení s mnoha líbivými písničkami, soutěžemi a zajímavými postavičkami. Špendlík Nesmyslík dětem předvedl, že tablet a televize jsou dobří společníci, ovšem sport a kamarádi venku jsou mnohem zábavnější.

            Hned následující den 17. 3. dopoledne jsme absolvovali velikonoční focení dětí a odpoledne  pořádali již druhou dílničku v MŠ a tentokrát velikonoční. Opět si děti s velkým zájmem a chutí zdobily medové perníčky, které měly již před vánočními svátky velký úspěch.  Společnými silami se  vyráběly ptáčci na kolíčky na prádlo, malovala se vajíčka, z plastového kelímku se vyloupl zajíček, někdo mohl jen vybarvovat, vystřihovat, atd. Během tohoto podvečeru vzniklo zde mnoho hezkých dárečků, hraček i velikonočních přízdob. Nasetá řeřicha v kelímcích byla připravena pro malovaná vajíčka a jistě doma vše přispělo k velikonoční náladě.  Děkuji všem, kteří se podíleli na přípravách a dodali nám i potřebný materiál a prostředky k výrobě.

            Kalendářně přišlo jaro a tak jsme ho šli hledat do přírody. V lese, na louce, na zahrádkách  i u potoka děti hledaly, ale nic. Objevili jsme ovšem krásné sněženky, bledule, krokusy, narcisky,  sedmikrásky, kvetoucí jívu i rašící podběl a to přeci k jaru patří. Jen to sluníčko kdyby  hřálo víc, vždyť pobyt na školní zahradě děti tak láká.

            Již třetím rokem jsme umožnili firmě Prima Vizus z Chebu screeningové vyšetření zraku dětí a 23. 3. bylo vyšetřeno 7 dětí. Je to placená služba, ovšem rodiče rychle a jednoduše zjistí, zda jejich děti nemají nějakou oční vadu a následně může dojít k urychleném léčení  či přímo odstranění.

            Velikonoční „ZELENÝ ČTVRTEK“ byl opravdu ve znamení zelené barvy – téměř všichni jsme přišli alespoň částečně v zeleném, ke svačině byl zelený čaj, jen čokoládový beránek jako sladká  pochoutka měl jinou barvu, ovšem chutnal náramně. Také nás přišly navštívit děti z družiny s paní vychovatelkou. Společně si pohrály, poobědvaly, vyslechly polední pohádku a všichni už se těšili na čtyři dny volna.

            V úterý 29. března nás pedagogy potěšil pan starosta, který přinesl kytičku a popřál ke Dni učitelů hodně elánu a pohody v nelehké práci s dětmi.

Snad už se počasí umoudří a nastane to pravé jaro s náramně prohřátým vzduchem a všichni tak budeme trávit více času venku v přírodě.

 

                                                                                                          Pitelková Vlasta

                                                                                                          MŠ Jestřebí