Karnevalový únor

30.03.2016 14:01

Únor  v  Mateřské  škole Jestřebí

Celý měsíc únor byl ve znamení kolísavého počtu dětí ve školce ( rýma, kašel, teplota… ), ovšem  ostatní děti nebyly vůbec o nic ochuzeny.

V druhém týdnu tohoto měsíce měly děti ze základní školy zasloužené jarní prázdniny a naše dětičky při všech každodenních činnostech si ještě užily dopolední „sporťáček“ v tělocvičně s „Lůcou“.  Děti si během dopoledne vyzkoušely několik testů zručnosti a odvahy, zatančily si i zazpívaly a  jistě několik z nich nyní zatouží také navštěvovat čtvrteční sporťáček, který Mgr. Červenková vede úspěšně již několik let.

Sv. Valentýn není jen svátek zamilovaných, ale svátek ohleduplnosti a náklonnosti k druhým a tak děti alespoň nakreslily hezké obrázky pro své rodiče nebo i kamarády. Z plastových červených víček si děti sestavily krásná srdíčka a téměř všichni jsme v pátek 12. února přišli v červeném.

Počasí – nepočasí se střídalo jak na houpačce, ale našli jsme již první jarní sněženky, sedmikrásky a petrklíče, také první „kočičky“ vyrašily na keři u rybníka a ptáčci už začínají krásně prozpěvovat. Všichni už se prostě těšíme na příchod jara.

Nezapomněli jsem ani na přípravu karnevalových masek, škrabošek a obrázků, kterými se vyzdobila šatna a chodba.

Nastal den, kdy se mohly děti předvést – maškarní karneval. Již ráno přišel pekelník s královnou Elzou, následoval sněhulák, princezna, pirát, motýl, beruška … I když bylo dětí opět jak „šafránu“, bylo celé dopoledne ve školce veselo. Tančilo se, zpívalo, soutěžilo, cvičilo a také trochu mlsalo.

No a v pátek 26. února byla konečně odložená loutková pohádka s jarními písničkami „ O ztraceném beránkovi“, kterého muselo najít a probudit jarní sluníčko.

Zima už se blíží ke svému konci a vládu nad počasím převezme měsíc březen a jaro a hlavně blížící se Velikonoce.

Budeme chodit více do přírody a užívat si hřejivých paprsků jarního sluníčka.

 

 

                                                                                                          Pitelková Vlasta

                                                                                                                      MŠ Jestřebí