Plavání, vaření, červený den, ochutnávka exotického ovoce a zdravá svačinka

26.02.2018 10:45

Měsíc únor v naší třídě byl malinko ve znamení chřipkové epidemie, ale přesto jsme si ho dokázali užít. 

9. února jsme začali s plaveckým výcvikem, na který teď budeme, až do konce dubna, jezdit každý pátek. Plavčíci nás opravdu nešetřili. Hned první lekci jsme se naučili plno nových věcí a ve chvilce volna se pořádně vyřádili. Škoda jen, že stále nefunguje tobogán.

Odpoledne po plavání se skupinka devíti žáků, kteří nasbírali jako první motivační obrázky za chování ve škole, sešla ve cvičné kuchyňce ve škole v Jestřebí, kde jsme si připravili vynikající langoše a ještě lepší tvarohový závin. Moc jsme si pochutnali a s chutí jsme začali sbírat obrázek číslo 2, za který nás čeká spaní ve škole. 

Na svatého Valentýna jsme nezaháleli a celou školu vyzdobili různými srdíčky - práce všeho druhu - a krásně jsme si zazpívali zamilované písničky, samozřejmě v červeném oblečení. 

V měsíci únoru nás překvapila i ochutnávka exotického ovoce - paní učitelka nám o přestávkách krájela známé i neznámé druhy a my ochutnávali - mango, avokádo, karambola, mochyně, nashi...... 

Také jsme ochutnali, a někteří dokonce poprvé, vlastnoručně vysetou řeřichu. Taková čerstvá bagetka, namazaná máslem a posypaná čerstvou posolenou řeřichou - to je svačinka. A ještě jsme si na řeřiše vyzkoušeli, jak je nutné, aby ke svému růstu měla teplo, světlo, vzduch a vodu. 

Na jarní prázdniny jsme se už moc všichni těšili. Tak jen nezapomenout naučit se básničku Kuřátko a obilí a doplnit si pracovní sešit z matematiky - samé zábavné úlohy a úkoly. Jeden úkol jsme si zadali také na školním parlamentu - zapsat a zakreslit vše, co jsme zažili o jarních prázdninách. Tak krásné prázdniny. Sejdeme se v březnu.

Fotogalerie Červený den

Fotogalerie Plavání

Fotogalerie Třídní vaření