Prázdniny na krku

30.06.2017 08:58


Poslední měsíc před hlavními prázdninami je z pohledu některých žáků hrůza hrůzoucí, písemky, zkoušení, vysvědčení, z hlediska těch dalších paráda, nějak to dopadne a už nemusím nic dělat, stejně jsou za chvíli prázdniny. Záleží na povaze, přístupu, odpovědnosti a tak dále.
   Měsíc začal čtvrtkem a jelikož 1. červen je tradičně dnem, který patří dětem, naše škola, také tradičně, vyrazila za sportem. Sportovní den se uskutečnil na hřišti v Provodíně a sportovní klání ve všemožných disciplínách proběhla ve sportovním duchu. Odměnu za fair-play si odnesli všichni a dva nejlepší (shodou okolností žák a žákyně se stejným počtem bodů) se stali absolutními vítězi.
   Den poté 8. a 9. třída navštívily Provodínské písky. Žáci nahlédli do výroby i do chemické laboratoře a do expedice.Vše bylo doprovázeno odborným výkladem a případně také názornými ukázkami.
   Ve stejný den řádili na provodínské školní zahradě indiáni. To se k nejrůznějším tradičním i netradičním soutěžím spojily obě družiny, aby pohybem oslavily Den dětí.
   Po krásném víkendu se pětice odvážných osmáků zúčastnila v Doksech Máchovského klání. A po urputném boji si odvezla ocenění za krásné třetí místo.
   To se odehrálo ve středu a hned ve čtvrtek zabodovali naši nejmladší na atletickém trojboji žáků 1. stupně v Novém Boru.Odměnou jim byla, kromě jiného, vynikající italská zmrzlina.
   Úspěchy jsme slavili rovněž ve 43. ročníku výtvarné a literární soutěže Požární ochrana očima dětí. V literární i výtvarné části jsme v okresním a také  krajském kole získali "medailová" místa.
   Jak je vidět, v červnových soutěžích byli naši žáci velmi dobří. Zda stejně zabodovali i ve výuce ukáže teprve vysvědčení.

Také nastal čas školních výletů a některé třídy se vydaly na cesty. Kupříkladu deváťáci jeli do Prahy,Prohlédli si Staroměstské náměstí a proklopýtali   vedlejší křivolaké uličky. Ovšem podívali se i do míst současnějších, jako je například Choco Story Museum nebo muzeum voskových figurín.

  Ve čtvrtek 29. června čekala školu a nejen ji událost nad jiné slavnostní. Tradiční rozloučení s devátou třídou se konalo v restauraci Pod Habisteinem a proběhlo za účasti nejen žáků, rodičů, učitelského sboru a představitelů obou obcí, ale také zcela nezaujaté veřejnosti.

A v pátek všichni přebrali výsledky své snahy a práce ve formě vysvědčení, učitelé se rozloučili s dětmi, děti s učiteli a nastaly, pro mnohé vytoužené, prázdniny.

Již tradičně dodávám: Podívejte se na naše webové stránky (www.zsjestrebi.cz), kde najdete podrobně prakticky vše a navíc se spoustou krásných obrázků.

PaedDr. Lubomír Kašpar
učitel