Projektový den „Evropa a svět“ – prezentace žáků o zemích celého světa

05.05.2017 15:49

Projektový den „Evropa a svět“ – prezentace žáků o zemích celého světa

Dne 4. 5. 2017 proběhl ve všech třídách naší školy projektový den „Evropa a svět“, který byl sestaven z prezentací žáků o zemích celého světa. Tyto prezentaci si žáci sami připravovali ve škole i doma. Součástí prezentací byly obrázky, texty, povídání, mapy, křížovky, listy s otázkami, živá zvířata, vlajky, ukázky oblečení, omalovánky, soutěže a krátká videa. Nesmíme zapomenout na nejoblíbenější část – ochutnávání oblíbených potravin jednotlivých zemí, které děti pro své spolužáky připravily.

Myslím, že projektový den se rozhodně povedl. Žáci si vyzkoušeli jaké je to být učitelem a předávat informace kolektivu vrstevníků. A tady je třeba pochválit všechny, kdo věnovali opravdu hodně času přípravě a nebáli se představit vybranou zemi ostatním.

Byla to příjemná změna a zpestření běžného vyučování.

Tento projekt bude probíhat každý rok. V každém ročníku bude zadáno jiné téma. Děti na prvním stupni mají nejdříve Českou republiku a potom postupně naše sousedy. Na druhém stupni začíná 6. třída Evropou, poté v 7. třídě pokračujeme Afrikou, v 8. třídě Ameriku a v 9. třídě zakončujeme projekt Asií.

Fotogalerii z této akce je možné si prohlédnout zde: 4. - 9. třída, 1. třída , 2. třída