Říjen v devítce

01.11.2016 07:23

   V říjnu jsme si vyrazili do Liberce, čas totiž neúprosně letí a zanedlouho budeme vyplňovat přihlášky na střední školu. A liberecká EDUCA, to je spousta inspirace, škol se tam prezentuje opravdu hodně. Byli s námi i osmáci a odpoledne jsme navštívili Severočeské muzeum. V rámci interaktivních hrátek se prohloubily naše znalosti o Jizerských horách a vůbec o našem kraji.
   V pondělí 24. října proběhl na naší škole Projektový den k výročí vzniku ČSR. Bylo to vcelku zajímavé a hlavně jiné než před rokem. Na závěr se nám podařilo zpracovat čtyři protiválečné plakáty. Máme je na nástěnce v přízemí naší školy.
Na Projekt celkem navazoval i další den. To jsme, celý druhý stupeň, navštívili Pražský hrad. Chytrá a věci znalá paní průvodkyně nám vysvětlila, jak to vlastně s tím sídlem našich panovníků bylo. Z té spousty informací se nám pravděpodobně zvětšily hlavy. A potom jsme se prošli starou historickou Prahou, od Starých zámeckých schodů, přes Malou Stranu a Staroměstské náměstí až na Václavák a ještě dále k historické budově Hlavního nádraží.
   Takže ten říjen nebyl vůbec špatný.

 Fotogalerie Liberec 

Fotogalerie Praha