Slabikářová slavnost

01.12.2018 21:58

Je konec listopadu a také konec naší první učebnice Živá abeceda. Díky této učebnici jsme se naučili devět písmenek, ale ve čtvrtek nastal ten správný čas se s ní rozloučit. Konala se totiž slabikářová slavnost. A to není jen tak ledasjaká slavnost. Každý žák prvňák musel splnit 4 velmi těžké úkoly. Všichni se s nimi vypořádali velmi dobře a odměnou jim bylo slavnostní předání Slabíkáře. Žáci si losovali 4 karty - na první bylo písmeno a žáci recitovali říkanku, která se k písmenku vztahuje, na druhé kartě byl obrázek, který museli přiřadit ke správnému počátečnímu písmenu, na třetí kartě byl také obrázek, ale žáci určovali první slabiku a čtvrtá karta - to byla celá věta. Přečetli všichni. Tak teď hurá na všechna ostatní písmenka a za chvilku budeme číst jako máma a táta. 

Velký testík nás teď čeká i v písance, protože se blíží psaní perem. Perem bude psát ten, kdo získá tři razítka se symbolem inkoustu. Někteří už mají slušný náskok. Věřím ale, že do vánoc budeme perem psát všichni.

Ve středu k nám přijdou čertíci a tak pro ně trénujeme básničky. Nejsou to úplně klasické básničky se zimní tématikou, ale protože trénujeme na recitační soutěž, uslyší čertíci básničky o počítání,  o sportování a a Krkonoších.

Přeji příjemný předvánoční čas.