U nás ve třídě v listopadu

23.11.2018 13:46

V listopadu jsme si užili barevný týden, kouzelníka v družině a lesního pedagoga, který nás učil o přírodě přímo v přírodě. Na to jsme navázali dnes v prvouce, kdy jsme si zopakovali, jak vypadá les a příroda v zimě. Na konci hodiny jsme si vyrobili ptáčka, kterého si doma zapíchneme ke kytičce a v zimě nám připomene, že nemáme zapomínat na ptáčky a občas jim nasypat něco do krmítka. Před kapitolou Zima jsme ošetřovali naši kamarádku Áju, která nám onemocněla a my jsme si díky tomu řekli, jak se chováme v čekárně u lékaře a jak je nutné dodržovat pravidla léčení.

I v listopadu jsme tvořili veselé a krásné výrobky. Vzpomněli jsme si na ježky, které se chystají k zimnímu spánku. Pověděli jsme si příhody, které jsme s ježky zažili a na závěr jsme si jednoho ježka vyrobili - měl bodlinky z jehličí. Teď už se ale blíží čerti a my jsme si jich 18 vyrobili. Budou zdobit jestřebskou tělocvičnu, která se za pár dní promění v peklo. Zatím nám zdobí školu.

Máme tři měsíce učení za sebou a máme za sebou první klasifikaci. U nás ve třídě zatím převládají 1 a já doufám, že to ještě dlouho vydrží. Učivo se stává stále těžší a těžší. Už je toho více, co si musíme pamatovat a občas už musíme začít trošku více přemýšlet. Učení nás ale stále baví a snažíme si ho ještě užívat. K učení nepatří jen český jazyk a matematika, ale snažíme se i učit, jak se chovat ve škole, jak se chovat ke kamarádovi, jak se omluvit a jak si říct, co potřebuji. Někomu to jde lépe, někomu hůře. K tomu všemu nám pomáhají motivační kartičky. Máme rádi tělocvik, ale občas nám ještě dělá problémy přijmout prohru družstva.

Čeká nás recitační soutěž. Nejprve třídní kolo a potom kolo školní, které proběhne v polovině prosince. Do školního kola se dostanou 3 nejlepší třídní recitátoři. Bude to opět zajímavá zkušenost.

Udělali jsme velký pokrok. Dává nám to zabrat. Občas je toho na nás moc........Pomalu se budeme těšit na vánoce, kdy si zase odpočineme. 

Přeji hezký víkend.