Co se píše o školních jídelnách    rozhovor  na  videu : 

České školní jídelny se musí řídit spotřebními koši. Jde o 25 let staré normy. Podle Karolíny Kallmünzerové vůbec neodpovídají současným stravovacím trendům a jsou dinosaurem v systému. Děti prý mají zdravé jídlo rády, jen se jim musí správně naservírovat.

Článek

Je to přesně rok, co v českých školách platí takzvaná pamlsková vyhláška, která zakazuje prodej nezdravých potravin na půdě školy - například v bufetech či v jídelnách.

Zavedení normy provázely velké protesty, odpůrcům vadila její velká přísnost. „Nám se tato norma líbí, už dříve jsme pro školy sestavovali seznam doporučení, kterých potravin by se měly vyvarovat,” tvrdí Karolína Kallmünzerová z organizace Skutečně zdravá škola, která nabízí komplexní program pro školy a pomáhá jim nastavit zdravější stravování za pomoci využití lokálních potravin a podpory místních farmářů.

Organizaci zaštítila ministerstva zemědělství i životního prostředí, do programu se zapojily už na tři stovky českých škol. „Myslím si, že české jídelny jsou skvělé, ale je co zlepšovat,” tvrdí Kallmünzerová, která za největší problém považuje demotivaci personálu a jeho špatné finanční ohodnocení.

Nejčastějším prohřeškem je podle ní využívání polotovarů a náhražek. Za nesprávná považuje i některá omezení daná tazvanými spotřebními koši. „Třeba spotřeba cukru je nastavená velmi špatně,” tvrdí Kallmünzerová a dodává, že děti mají ale často špatné návyky už z rodin.

Zdravá jídla jim prý nevadí, jen musí být ve správné formě. „Třeba čočka děti neláká, zato čočkové karbanátky jsou hitem,” dodává.

Jak kvalitní jsou české jídelny? Jaké mají děti návyky z rodin? A jaká jídla by v jejich jídelníčku neměla co dělat? Pusťte si rozhovor s Karolínou Kallmünzerovou v úvodním videu.

VYBÍRÁME    ZA OBĚDY  : 

Stravné na měsíc ÚNOR 2018  vybíráme od 5.února do  16.února 2018.

MĚSÍC ÚNOR 2018        
MŠ I. MŠ II. ZŠ I ZŠ II ZŠ III CIZÍ
20X29,-=580,- 16X21,- 16X23,- 16X24,- 20X51,-
20X31,-=620,-        
         
580,-Kč 336,-Kč 368,-kč 384,-kč 1020,-Kč
 
*2ÚNORA  ZŠ pololetní volno *26.2.-2.3.2018 ZŠ  JARNÍ PRÁZDNINY.
 

 

 

PŘIHLÁŠKY KE STRAVOVÁNÍ

 

     Děti, které chodily v minulém školním roce na obědy, nemusí vyplňovat přihlášku.

    Pouze se nahlásí u paní kuchařky v jídelně a to minimálně 1 den předem!!!
 
 
Rodiče mouhou nahlásit dítě k odběru obědů:

telefonicky: 487 877 556, 608 865 193 / MŠ *kuchyň/ a nebo 
emailem: jidelna@zsjestrebi.cz

 
Přihlášky ke stravování pro NOVÉ strávníky/ZŠ  4 TŘÍDA - 9 TŘÍDA/:     
 

 JÍDELNÍČEK   /se otevře v pdf/                             

JÍDELNÍČEK T 4 2018  22.1.- 26.1.

JÍDELNÍČEK T 5 2018  29.1.- 2.2.    PŘIPRAVUJEME 

PROJEKT OBĚDY PRO DĚTI

Od školního roku 2016-2017 je naše škola zapojena do projektu Obědy pro děti.
 
     Cílem projektu Obědy pro děti je pomoci dětem, které se ocitly v takové životní situaci, kdy si jejich rodiče nemohou dovolit zaplatit jim obědy ve školních jídelnách.Dětem, jejichž situace je dlouhodobá, které nemají vidinu zlepšení situace, a pro které mohou být obědy ve školní jídelně mnohdy jediným, pravidelným teplým jídlem, ač se rodiče tuto situaci snaží řešit.
 weeb  OBĚDY  PRO DĚTI  tady :

WWW.Cepik.cz

„Ať si každý jí, co mu chutná.“ Co ty na to, Cepíku?

Cepík je malý klučina, neposeda stejný jako všechny děti a zřejmě by souhlasil. Aby měl jasněji ve své střapaté hlavince o správném stravování, pomáhá mu kamarádka Eliška a děti z mateřských školek. Je hrdinou a postavičkou celoročního projektu, který nenásilnou formou učí děti předškolního věku základy zdravého životního stylu.

Projekt pomocí her učí děti správným stravovacím návykům a porozumění lidskému tělu i vlastnímu zdraví. Cepík je sice loutkou, ale v očích dětí ožívá. Postavička se zrodila díky nápadu paní Ing. Lenky Plzákové, poradkyně pro výživu a ředitelky Centra podpory zdraví v Ústí nad Labem. Jméno Cepík vzniklo jednoduše odvozením z názvu Centra podpory zdraví, není to žádné cepování, ani trpaslík s cepem.

Projekt Cepík a mateřské školy  ...naše školka MŠ JESTŘEBÍ je zapojena do projektu.

  • Zdravá výživa – motto: „Každé jídlo, které máme, aspoň trochu ochutnáme.“
  • Pitný režim – motto:„ Vše co žije, vodu pije.“

weeb cepík .cz

17.ŘÍJNA VE ŠKOLCE BYLA NÁVŠTĚVA ,,CEPÍK,, A VYPRÁVĚL DĚTEM POHÁDKU .

VŠECHNY FOTKY TADY.