6. TŘÍDA 16/17


 
třídní učitelka: Ing. Jitka Dombrovská
e-mail: dombrovska@zsjestrebi.cz
tel.: 720 214 027
 

6. TŘÍDA 16/17

Exkurze Doksy

09.06.2017 12:32

Dnešní krásně slunečný den, jsme opustili školní lavice a vyrazili jsme do srdce Máchova kraje- do Doks. Paní PhDr. Renata Mauserová si pro nás připravila velice poutavé a zajímavé vyprávění pověstí z Doks a okolí. Žáci se zájmem poslouchali vyprávěné pověsti doplněné skutečnými příběhy z historie. Ve zbylém čase dostaly děti možnost odpočinout si na náměstí, koupit si zmrzlinu či malé občerstvení. Uspořádali si ve svých hlavičkách nově nabyté poznatky, které jistě uplatní v dějepise i v hodinách literatury. 

 

Fotogalerie zde:

 

 

Den Země

21.04.2017 12:41

V pátek 21. dubna jsme byli na vycházce v našem okolí. Ráno jsme jeli autobusem do Zahrádek a zpět jsme šli pěšky přes zříceninu Jiljov, Borek a dlouhý hřbet do Jestřebí. Počasí nám naštěstí přálo a tak jsme ušli asi 10 km v pohodě. Příští rok si cestu prodloužíme. 

fotogalerie ZDE

 

Únor

07.03.2017 10:10

Únor jsme začali s předsevzetím, že si ve druhém pololetí určitě zlepšíme známky na vysvědčení. A abychom měli dost síly na zlepšení, tak hned 3. února jsme měli pázdniny, sice jen jednodenní, ale i to se počítá. Zvlášť když ty jarní byli hned  za dva týdny. 

Mezi tím jsme měli velmi zajímavou přednášku o prevenci úrazů. Přijel pán na vozíku, který si asi v našem věku přivodil velmi těžký úraz, a teď se snaží svoje zkušenosti sdělovat dětem a tím je odradit od zbytečného riskování.

Konec února byl pro některé z nás ve znamení příprav na lyžák.

Prosinec

22.12.2016 00:00

Prosinec uběhl velmi rychle, protože se stále něco dělo. Nejdřív přišly nadpřirozené bytosti - Mikuláš, čerti a andělé a přinesly něco málo na zub. 

Pak jsme jeli na exkurzi do cukrovaru, kde jsme se dozvěděli kromě výroby cukru i historii cukrovarnictví. A za dva dny jsme mohli jet na exkurzi do vánočních Drážďan, bohužel jel jen jeden žák. 

Předposlední týden byl ve znamení příprav na vánoce, v pondělí jsme v třídnické hodině nazdobili stromeček, který přinesl Dan Šejnoha a v úterý byl vánoční program pro rodiče a po něm zpívání v kostele.

No a poslední týden byl nejlepší, dva dny jsme se učili, ve středu jsme byli v kině, ve čtvrtek jsme měli besídky a v pátek už byly vánoční prázdniny.

Listopad

03.11.2016 12:06

Začátek listopadu je i nás ve znamení Halloweena a s tím spojeným dlabání dýní a maskováním se za strašidla. Protože jsme sehnali docela dost dýní, kluci se pustili do práce, pořezala se jen paní učitelka. Děvčata se mezi tím přeměnila na strašidla.

Pak už nás čekaly pouze čtvrtletní písemné práce, klasifikační porada a třídní schůzky. Ještě že pak následovaly volné dny - výročí 17. listopadu a ředitelské volno.  

 

Říjen

11.10.2016 11:12

7. října jsem po docela nepříjemné třídnické hodině (řešili jsme chování některých z nás) šli s prvňáky a s bývalou paní třídní učitelkou na keramiku. Protože to malé děti ještě neuměli, a také jsme chtěli trochu ušetřit, tak jsme pouze pomáhali. Ale i tak se nám to líbilo.

13. října jsme jeli do divadla do České Lípy. Divadelní společnost z NOPOĎ Nového Boru hrála představení Záhada hlavolamu.

Poslední týden v říjnu byl velmi dobrý, v pondělí jsme měli projektový den na téma 28. říjen, v úterý jsme jeli na exkurzi do Prahy a do konce týdne byly podzimní prázdniny. Popis akcí a fotky jsou na hlavní straně webu.

Září

03.09.2016 14:09

Prvního září jsme vytvořili novou třídu, k osmi původním žákům - Honzovi, Adélce, Matoušovi, Marušce,  Michalovi, Josefíně,  Dušanovi a Vojtovi přibylo dalších pět - Zuzka, Vojta, Matyáš, Lotka a Daniel. A k tomu máme i novou třídní učitelku Jitku Dombrovskou a paní asistentku Hanu Klimešovou.

Druhého září jsme se vyfotili a změřili, abychom na konci deváté třídy měli čemu smát.....

A příští týden už to začne doopravdy!

FOTOGALERIE 16/17

Fotografie ze září naleznete ZDE

Fotografie ze října naleznete ZDE a ZDE

Fotografie z listopadu naleznete ZDa ZDE

Fotografie z prosince, ledna a února naleznete  ZDE a ZDE a ZDE